Wiele osób pyta mnie czy zakup narzędzia do zarządzania zasobami cyfrowymi zwróci się? Czy warto w nie zainwestować?

Przedstawię zatem na czym polega zwrot inwestycji w zarządzanie zasobami.

Przede wszystkim są to oszczędności związane z czasem zakończenia projektu. To ważne dla każdego biznesu, aby projekty były oddawane w terminie. Twoja firma będzie dzięki temu działała sprawniej. Okazuje się, że z systemem DAM niektórych czynności nie trzeba wykonywać ponownie. Nie musisz sprawdzać czy pracujesz na aktualnej wersji, nie musisz poświęcać czasu na wyszukiwanie plików dzięki metadanym (słowa kluczowe definiujące plik, coś jak „tag”).

Wiele firm nie ma świadomości jak dużo czasu ich pracownicy poświęcają na zarządzanie zasobami, nie mając odpowiedniego narzędzia.

Dlatego dziś chciałbym pokazać Ci narzędzie, pozwalające oszacować oszczędności wynikające z wdrożenia systemu DAM.

Jest to kalkulator ROI.

Wzięto w nim pod uwagę trzy czynniki:

1. Odtwarzanie zasobów / duplikaty

Gdy Twój kolega nie może znaleźć konkretnego pliku, próbuje go odtworzyć. Tak powstają duplikaty, czyli kopie plików. Mogą się między sobą nieco różnić, ale w rezultacie zamiast jednego pliku mamy dwa. Po wdrożeniu systemu ułatwiającego skuteczne wyszukiwanie, produktywność pracowników może wzrosnąć nawet o 30%.

2. Wyszukiwanie

Ludzie spędzają mnóstwo czasu szukając plików. Miesięcznie może to być nawet 12 godzin. Jeżeli dzięki używaniu właściwych narzędzi można ten czas skrócić nawet o 50%, warto to zrobić! Każda godzina czasu pracownika jest bardzo cenna!

3. Koszty dystrybucji

Koszty te mogą obejmować nagranie danych na fizyczny nośnik, kwotę zakupu nośnika, zapakowanie przesyłki oraz koszt dostarczenia. Po wdrożeniu systemu DAM nie musisz się o to martwić – udostępnisz swoje zasoby online, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To również spora oszczędność.

Powyższe czynniki nie są jedyne, a tylko na nich można zaoszczędzić nawet 600 tysięcy złotych.

Sprawdź ile Ty mógłbyś zaoszczędzić dla swojej firmy – skorzystaj z kalkulatora ROI.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat systemów DAM – napisz, chętnie odpowiem na Twoje pytania!