Zaznacz stronę

Zarządzanie zasobami cyfrowymi (DAM)

Ilość przetwarzanych oraz przechowywanych przez firmy zasobów cyfrowych rośnie w zastraszającym tempie. Wiele firm zmaga się z problemem zarządzania danymi, gdyż w większości są one rozproszone – część znajdziemy na dyskach komputerów należących do pracowników, zaś pozostałe w ich skrzynkach mailowych. Przez to bardzo trudno jest odnaleźć to, czego szukamy, w szczególności gdy potrzebujemy tego szybko.

Zarządzanie zasobami cyfrowymi (ang. Digital Asset Management) odnosi się do systemów ułatwiających pracę ze zgromadzonymi danymi. Dzięki takim systemom możemy przechowywać zasoby w centralnym repozytorium, przeszukiwać stworzoną bazę plików przy użyciu słów kluczowych czy metadanych. Uzyskujemy także prosty mechanizm przekazywania plików. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwoli na zebranie danych w jednym, centralnym miejscu, a wyszukiwanie czy dystrybucja plików nie zajmą wiele czasu.

Takie uporządkowanie zasobów oraz procesów obchodzenia się z danymi prowadzi do realnych oszczędności – czasu pracowników, a co za tym idzie – pieniędzy.


Jak możemy pomóc?

Doradztwo

Pomagamy wybrać najlepszy system, zależnie od Waszych potrzeb oraz dostępnego budżetu.

Strategia

Bierzemy udział w ustalaniu strategii obchodzenia się z danymi – pomagamy definiować procesy przechowywania, przekazywania, gromadzenia zasobów.

Wdrożenia

Zajmujemy się instalacją, konfiguracją oprogramowania, wyborem metadanych, tworzeniem struktury folderów.

Jesteśmy integratorem programu Xinet!

 

Xinet: Dynamiczne Zarządzanie Zasobami Cyfrowymi

Xinet to produkt firmy North Plains stworzony do kreatywnego zarządzania zasobami. Oprócz możliwości przechowywania, wyszukiwania oraz dystrybucji danych, pomaga w automatyzacji procesów z tym związanych.

Został zaprojektowany z myślą o działach produkcji, kreacji, których pracownicy komunikują się z klientami, dostawcami, podwykonawcami, często w celu przekazania plików do akceptacji. Xinet jest systemem instalowanym w prosty sposób, a wdrożenie jest intuicyjne.

 

Xinet umożliwia:

  • pełną integrację z programami Adobe,
  • wyszukiwanie zasobów z użyciem filtrów,
  • budowanie przepływu prac w oparciu o istniejące w firmie procesy,
  • definiowanie własnych metadanych lub na bazie istniejących,
  • tworzenie procesów akceptacji i przekazywania uwag,
  • prezentacja zasobów w różnych środowiskach.

Co ważne, Xinet wspiera wiele formatów plików – od dokumentów programu MS Office, poprzez formaty graficzne, pliki EPS (format programu Photoshop), aż po pliki video, animacje, pliki CAD oraz pliki HTML.

Polecamy go firmom, które szukają kompletnego zestawu narzędzi do zarządzania zasobami.


Materiały wideo