Wszyscy używamy fontów.

Czy wiesz jak to robić legalnie?

Font (nazywany też czcionką) to oprogramowanie dzięki któremu widzimy litery na ekranach naszych komputerów, tabletów, smartfonów. Każdy z nas używa ich na przykład tworząc dokument tekstowy – możemy wybrać Calibri czy Times New Roman.

Fonty są jednym z najcenniejszych narzędzi pracy projektantów i grafików.
Powinny być szanowane i należy przestrzegać praw ich twórców. Oznacza to, że trzeba postępować zgodnie z licencją, która oprócz przywilejów narzuca ograniczenia dotyczące ich użycia.

Co robimy?


Szkolimy

O licencjonowaniu fontów mówi się niewiele, dlatego prowadzimy szkolenia, które uświadamiają jak ważne jest, aby w projektach znajdowały się fonty, których licencje na to pozwalają. Dotyczy to nie tylko materiałów drukowanych, ale także stron internetowych, aplikacji mobilnych czy filmów.

Konsultujemy

Musisz użyć konkretnego fontu, ale nie wiesz jaką licencję kupić? A może zastanawiasz się czy licencja którą kupiłeś umożliwia użycie fontu na stronie internetowej? Jeżeli masz wątpliwości odnośnie użycia fontu w konkretnym projekcie – zapraszamy na konsultacje!

Doradzamy

Fonty to oprogramowanie, które wymaga wyjątkowego traktowania. Dlatego doradzamy naszym Klientom jak zarządzać fontami w dużych i mniejszych zespołach, pomagamy wdrożyć proces zakupu i sprawdzania licencji. Jeżeli w Twojej firmie jest problem z fontami – pomożemy go rozwiązać!

Chętnie porozmawiamy z Tobą o fontach!

Odezwij się